یک خط عابر پیاده‌ که عکس اعضای گروه «بیتلز» هنگام عبور از آن جلد آلبوم «ابی رود» این گروه شد، منطقه میراث فرهنگی معرفی شد.به گزارش خبرآنلاین، دولت بریتانیا روز چهارشنبه این خبر را اعلام کرد. جان پنروز، وزیر...

  یک خط عابر پیاده‌ که عکس اعضای گروه «بیتلز» هنگام عبور از آن جلد آلبوم «ابی رود» این گروه شد، منطقه میراث فرهنگی معرفی شد.

به گزارش خبرآنلاین، دولت بریتانیا روز چهارشنبه این خبر را اعلام کرد. جان پنروز، وزیر میراث فرهنگی گفت تصمیم قرار دادن این خط‌کشی عابرپیاده واقع در شمال لندن «گواهی جذابی از شهرت بین‌المللی گروه بیتلز است.»

در عکس مشهور به «ابی رود» اعضای گروه شامل پل مکارتنی، جان لنون، جرج هریسن و رینگو استار دیده می‌شوند. این عکس سال 1969 هنگام خارج شدن این چهار نفر از استودیو «ابی رود»، محل ضبط آهنگ‌های آلبومی به همین نام گرفته شده است.

مکارتنی با شنیدن این خبر اظهار خوشحالی کرد، امسال برای اولین بار آهنگ‌های این گروه در «iTunes»، فروشگاه موسیقی اَپل عرضه و استقبال گسترده‌ای از آن شد.

مکارتنی گفت: «امسال سالی خوب برای من و «بیتلز» بود و خبر قرار گرفتن خط ‌عابر ابی رود در فهرست میراث فرهنگی امسال را بهترین سال کرد.»

این دومین بار است که بریتانیا مکانی غیرساختمانی را در فهرست میراث فرهنگی قرار می‌دهد. پنروز گفت: «پس از حدود 40 سال همچنان مردم و گردشگران به این منطقه می‌آیند و عکسی شبیه عکس اعضای گروه «بیتلز» می‌گیرند. این نشان از شهرت گروه است.»

آلبوم «ابی رود» پرفروش‌ترین آلبوم «بیتلز» در آمریکا در فروشگاه «iTunes» از زمان انتشارش در ماه نوامبر تاکنون بوده است.

این ماه همچنین مصادف با سی‌امین سالگرد مرگ جان لنون، یکی از موسسان گروه بود که سال 1980 با شلیک گلوله جان باخت.

خبرگزاری‌فرانسه / 22 دسامبر / ترجمه: حسین عیدی‌زاده -خبرآنلاين
وبگردی
اخبار هنرمندان
اخبار هنرمندان
پربیننده ترین اخبار
وبگردی
پر بیننده ها
پر بیننده ها
Copyright (c) 2006-2015 PersianV.com All Rights Reserved.

© کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سایت پرشین وی می باشد ، استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .